Archives

Blog

NÁŠ CIRKEVNÝ ŽIVOT POČAS KORONAVÍRUSU

NÁŠ CIRKEVNÝ ŽIVOT POČAS KORONAVÍRUSU

Situácia s ochorením COVID-19, ktorá okrem mnoho iných výziev prináša i obmedzenia v kontakte, bude pretrvávať dlhšie obdobie, ako sme prvotne očakávali.
Cirkev našťastie nie je budova. 🙂 Sme živým organizmom, bratmi a sestrami a Pán Ježiš je stále Kráľ kráľov na tróne!
Cirkev v takýchto situáciách nezaniká, ale má možnosť, právo i zodpovednosť vynikať! Svet potrebuje dobré správy a Božiu moc. Slúžme si preto navzájom, i zúfalému svetu okolo nás a očakávajme na Božie zásahy a vyliatie Jeho Ducha.

Zodpovedne sledujeme všetky aktualizované vyhlásenia a nariadenia vlády, sme im podriadení a prispôsobujeme týmto nariadeniam našu službu. Snažíme sa pri tom byť opatrní i verní nášmu poslaniu.

Dovoľte nám v nasledovných riadkoch popísať, ako v tomto období ako cirkev fungujeme a poskytnúť vám čo  najviac informácií o všetkom, čo robíme.

 


 

Kancelária a bežný administratívny chod
Bežný chod kancelárie a všetkých povinností pokračuje. Aj pastori & tím dodržiava obmedzené stretávanie a pohyb. Pracujeme preto z domu a spoločné porady mávame cez videohovory. V tomto období venujeme značnú pozornosť prispôsobovaniu novej situácii a hľadaniu stratégií, možností a nástrojov pre plnohodnotné fungovanie a duchovné napredovanie našich domácich partnerov vízie i návštevníkov.

Financie
Momentálne väčšina služieb prebieha online, nakoľko fungujeme v obmedzenom režime, no pravidelné výdavky nám zostávajú. Keďže sa nestretávame fyzicky, neprebieha ani fyzická zbierka do košíkov.
Chceme vás preto poprosiť, najmä domácich a partnerov vízie, aby ste zostali verní v dávaní a stáli za svojimi lokálnymi zbormi.
Finančné dary a desiatky je možné previesť na číslo účtu zboru a tak zabezpečiť plynulý chod.
Bankové spojenia nájdete na tomto linku – klikni TU.
Ak je to pre vás možné, odporúčame nastaviť si trvalý príkaz. Ak je to pre vás nepohodlná forma, je možné si peniaze odkladať a darovať ich fyzicky po tomto období.
Ďakujeme za pochopenie, aj za vašu vernosť a požehnanie.

 

Počas nasledovného obdobia máme v našej službe tri hlavné zámery:
1. #SPOLU ONLINE
2. BUDOVANIE KOMUNITY
3. POMOC MESTU

 

1. #SPOLU ONLINE

  • Bohoslužby #spolu online v nedeľu o 10:00
  • Každý deň #spolu naživo o 15:00 a 20:00 (v pracovných dňoch)

V nedeľu robíme Bohoslužby #spolu online, ktoré sú v priamom prenose na facebooku a youtube.
Chceme zostať v spojení s našou KM rodinou a zároveň si uvedomujeme, že táto služba presahuje naše zbory a slúži oveľa širšiemu okoliu, z čoho máme radosť.

Cez týždeň robíme krátke #spolu naživo prenosy s povzbudeniami, ktorých cieľom je priniesť Boží pohľad do našich aktuálnych situácií, vzniknutých potrieb, či možností, ktoré nám táto situácia vo svete vytvára.

Tu sú informácie KDE a tipy na to, AKO pozerať online:

    KDE POZERAŤ

FacebookKristus mestu @kristusmestu
Je možné sledovať Facebook aj bez vytvorenia vlastného účtu na tomto linku – KLIKNI SEM.

Youtube
Účet s názvom Kristus mestu – KLIKNI SEM.

  AKO POZERAŤ

S očakávaním

Nie každý z nás je internetový fanúšik, ale v tejto dobe sme za túto možnosť veľmi vďační. Boh vie hovoriť rôznymi spôsobmi. Na nás je odbúrať predsudky a očakávať Jeho čerstvý dotyk a zjavenie cez chvály i slovo.

Pozorne

Vyhraďme si tento čas a dajme plnú pozornosť Božej prítomnosti v našej obývačke. Odložme iné aktivity na neskôr, neprepínajme medzi obrazovkami. Keďže sa nemusíme ponáhľať kvôli presúvaniu, raňajky stíhame ešte pred začatím bohoslužieb 🙂

Spolu

Ak ste doma viacerí zapojte si prenos cez TV alebo dajte notebook pred seba a pozerajte spolu. Vytvorte si spoločenstvo, vopred spolu pripravte & slúžte si navzájom Večeru Pánovu, modlite sa jeden za druhého.

Interaktívne

Povedzte svoje „amen“, „haleluja“, „wow“ nahlas, napíšte ich do komentárov pod videom. Modlite sa v čase modlitby, zdvihnite ruky počas chvál, nechajte sa postaviť z gauča Božím slovom, ktoré sa vás dotkne. Boh na nás reaguje stále, aj keď sme na bohoslužbách „iba“ doma. Zapojme sa naplno.

Ak máte Facebook, pozvite svojich priateľov a známych, aby pozerali tiež. Zdieľajte pozvánku alebo priamy prenos na svojej stránke. Je to výnimočná príležitosť, ľudia sú hladní po dobrých správach, ktoré práve tu môžu nájsť!

 

2. BUDOVANIE KOMUNITY

  • Modlitby | v utorok o 18:00 + zdieľanie na Modlitebnej sieti / Kristus mestu
  • Vnútrozborový život v každej lokalite


Modlitby

Modlitby sú dôležitou súčasťou života každého kresťana a spoločenstva. V tomto období obzvlášť viac voláme do modlitieb za zdravie, uzdravenie, ochranu, za múdrosť pre lídrov, za národ a za prebudenie.

Vo facebookovej skupine Modlitebná sieť / Kristus mestu prebiehajú v utorok o 18:00 spoločné modlitby s Večerou Pánovou. Vedie ich vždy jeden z pastorských párov prostredníctvom video prenosu.

Na tejto modlitebnej sieti môžete písať svoje modlitebné potreby, z ktorých vytvárame zoznam a tiež sa podeliť o svedectvá.

Modlitebná sieť na Facebooku je uzavretá skupina iba pre blízky okruh našich zborových ľudí, preto nie je možné sledovať príspevky a prenos bez toho, aby ste mali účet na Facebooku.

Modlitebná sieť – môj deň, moja hodina je tabuľka, ktorú si môžete kedykoľvek otvoriť a pridať sa do tejto modlitebnej reťaze, v ktorej si sami zvolíte deň a hodinu, v ktorých sa budete pravidelne každý týždeň počas roka 2020 modliť – nájdete ju tu – KLIKNI.

Modlitebné potreby aktualizujeme v tomto zozname – KLIKNI.

 

Vnútrozborový život

Pastori spolu s lokálnymi tímami momentálne prichádzajú na spôsoby ako zostať v kontakte, mať skupinky, zdieľania a vyučovania.
Pastorácia a poradenstvo, či iné stretnutia pokračujú cez telefonáty a videohovory.

Lokálna facebooková skupina
Popri facebookovej stránke Kristus mestu sme vytvorili pre každú lokalitu uzavretú skupinu, kde môže prebiehať vnútrozborový život – zdieľania, povzbudenia, oznamy a informácie, nájdete tu povzbudenia, videá, vyučovania či zamyslenia od pastorov a vedúcich.

Našou túžbou je vytvoriť priestor, kde sa ako lokálna rodina môžeme zdieľať, inšpirovať a   konverzovať.
Ak máte facebookový účet, prijmite naše pozvanie a zapojte sa. 🙂

Povzbudzujeme vás k tomu, aby ste si našli cestu, ako sa spojiť, zdieľať, modliť sa, učiť sa a rásť. Zostaňme #spolu a duchovne napredujme. Sme tu pre vás a záleží nám na vás!

 

3. POMOC MESTU

  • Oslovenie mestských samospráv s ponukou pomôcť v čom je potrebné
  • Ponuka pomoci v rámci projektu Milujem Moje Mesto – reklama na internete

Kresťania sa vždy stavali do medzier a do prvých línií služby. Ani v súčasnom kresťanstve by sme nemali zostať v úzadí, ale ponúknuť pomocnú ruku komunite, v ktorej žijeme, s pridanou hodnotou duchovnej služby.

Naši lokálni pastori ponúkli mestským samosprávam pomoc a zisťujú, či je nejaká oblasť, v ktorej vieme dobrovoľnícky pomôcť.

Dlhodobo svoje komunitné, prevenčné a evanjelizačné aktivity robíme pod názvom Milujem Moje Mesto.
V rámci tohto projektu sme ponúkli pomoc s nákupmi, inými potrebami, či ponukou modlitby prostredníctvom plagátu, ktorý zdieľame na sociálnych sieťach a iných internetových platformách.

Ak ste ochotní byť dobrovoľníkmi a pomôcť, kontaktujte svojho lokálneho pastora.

Ak ste na Facebooku, zdieľať informácie môžete z facebookovej stránky Milujem Moje Mesto @milujemmojemesto.

 Dúfame, že tieto informácie sú pre vás zrozumiteľné a nápomocné. Ak by ste mali ďalšie otázky, spýtajte sa svojho lokálneho pastora, alebo nám napíšte na kristusmestu@gmail.com.

Veríme, že takto nastavené fungovanie odzrkadľuje naše poslanie a túžbu naplniť našu víziu 100/10/1 – VPLYV/SLUŽBA/DOMOV.

Cirkev, z tohto obdobia nevyjdeme ako porazení, ale ako tí, čo odhaľovali tlkot Božieho srdca, počúvali a poslúchali Jeho vedenie, robili kroky viery a s Ním víťazili!
Niektoré prekážky sa stávajú našimi novými príležitosťami.

Aj v tomto sme spolu, aj v tomto je Pán Ježiš zvrchovaný a žatva bude!
Žehnáme vám, modlíme sa za vás, sme tu pre vás a úprimne vás mame radi!

#zatva2020 #vizia100101 #kristusmestu #prebudenie #vitaznesnim #spolu

Pridajte komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *