Archives

Blog

KC KOMPAS | napísali o nás

KC KOMPAS | napísali o nás

Ideálny čas na dobrý skutok: Novozámčania môžu pomôcť spoluobčanom v núdzi

Blíži sa ideálna príležitosť zachovať sa ľudsky a “vianočne” ešte pred samotnými sviatkami pokoja a radosti. Zámčania budú môcť obdarovať tých, ktorí sa ocitli v núdzi.
Mesto Nové Zámky sa v roku 2018 po prvý raz zapojí do celosvetového podujatia s názvom #GivingTuesday. Ide o sviatok dávania a štedrosti, ktorý spojí každého, kto chce podporiť a rozširovať malé skutky láskavosti. Je pritom jedno, či ide o firmy, jednotlivcov alebo neziskové organizácie.

Zbierka pre Zámčanov v núdzi

V Nových Zámkoch sa táto akcia odohrá v utorok 27. novembra. Presnejšie, pôjde o zbierku potravín a drogérie s názvom ´Daruj núdznym Novozámčanom´. Vyhlasovateľom je Komunitné centrum Kompas, partnerom Mesto Nové Zámky.
„Systémovo pomáhame v spolupráci s obchodnými reťazcami a mestom Nové Zámky núdznym už viac ako štyri roky. Ľudia v núdzi sú definovaní podľa konkrétneho ustanovenia mesta a preveruje sa ich príjem a stav. Mnohí z nich sú dôchodcovia s nízkym dôchodkom ale napríklad aj viacpočetné rodiny,“vysvetlil pastor Milan Presburger z Komunitného centra Kompas.

Najlepšie sú trvanlivé potraviny a drogéria

Ideálnym darom pre ľudí v núdzi sú trvanlivé potraviny a drogéria. „Medzi najviac žiadaný tovar patria cestoviny, obilniny, strukoviny ale aj konzervy, trvanlivé mlieko, soľ či cukor. Najlepšie je, ak majú tieto potraviny dlhú trvanlivosť. Je to výhoda, pretože takýto tovar môžeme aj skladovať a vydávať postupne,“ dodal Milan Presburger s tým, že v Nových Zámkoch funguje spolupráca aj s niektorými obchodnými reťazcami a miestnymi pekárňami. Ide však o potraviny s krátkou dobou spotreby, ktoré treba rýchlo rozdať. Tí, čo by v utorok 27. novembra radi pomohli, tak môžu urobiť na viacerých miestach.
V roku 2017 rozdalo Komunitné centrum v Nových Zámkoch zhruba 30-tisíc kilogramov potravinovej pomoci.

článok bol vydaný TU  autor článku: Anton Hrachovský

Tags: , , ,

Pridajte komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *